
A Magyarok Kenyere program keretében 2017-ben is gabonát gyűjtöttek a Csongrád megyei gazdák, gazdálkodók. A szegedi Gabonakutató Nonprofit Kft. idén is részt vállalt abból, hogy 2017-ben is sikerrel járjon e nemes kezdeményezés.

Hódmezővásárhelyen, Kispál Ferenc, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád megyei elnökének telepén várták a felajánlásokat, augusztus 3-án, csütörtök délelőtt. A Gabonakutató kiszombori telephelyén lévő terménytárolóból 10 mázsányi étkezési búzát pakoltak gépkocsira, s juttattak el a megadott címre. A zsákok tartalma duplán „szegedi” volt, hiszen a Gabonakutatóban betakarított búzaszemek az itt nemesített GK Berény búzafajta terméséből származott.
Tovább gondolva; a gyűjtőhelyen felhalmozott készletben biztosan szép számban akadt még GK fajtát megjelenítő kenyérbúza, hiszen a hazai őszi búza vetésterület közel negyedét foglalták el a közismert GK Csillag, a GK Körös és társaik. A Gabonakutató ily módon, közvetve is hozzájárul a Magyarok Kenyere programhoz éppúgy, mint általában a magyarok kenyeréhez.
A Promenad.hu tudósítása az eseményről: Nemes célért gyűjtötték a búzát
A kezdeményezés 2011-ben indult útjára, melynek lényege, hogy egy közös összefogással támogassák a határon túli és magyarországi rászorulókat. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara stratégiai partnere a Magyarok Kenyere Programnak. A Csongrád megyei gazdák Hódmezővásárhelyen, Kispál Ferenc telepén gyűltek össze, illetve hordták össze adományaikat.
„Miután megalakult az új Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, átvette ezt a búzagyűjtést. Így könnyebb koordinálni, és a gazdálkodók is egyre több búzát hoznak. A program kezdetén csak néhány tonnával sikerült összegyűjtenünk, azonban a tavalyi évben már 14 tonna búza gyűlt össze. Ez egy szép teljesítmény, ami mutatja a nemzeti összetartozást és a kezdeményezés sikerességét.” – mondta el Kispál Ferenc, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád megyei elnöke.
Idén augusztus 13-án rendezik meg az Összeöntés Ünnepét, amelyre a Magyarországról és a határon túli területekről jelképesen egy-egy zsák búzát visznek, melyeket ünnepélyes keretek között egyesítenek.
Hevesi István, mindszenti családi gazdálkodó több mint 300 kiló búzát adományozott. A gazdálkodó elmondta, hogy már évek óta minden évben megjelenik a gyűjtőhelyen, hiszen szeretne segíteni a rászorulókon.
„Fontosak azok a célok, amiket a Magyarok Kenyere program kitűzött maga elé. Az összegyűlt búza jó helyre fog kerülni, maga a gyűjtés pedig összehozza az embereket. Mindenféle h+áború nélkül egyesülnek a magyar gazdák a határon túliakkal, egy magasztos cél érdekében.” – nyilatkozta Hevesi István.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.