
Az elektromobilitás térnyerése segít visszaszorítani a közlekedésből származó károsanyag-kibocsátást, és pozitív hatással van a magyar gazdaság fejlődésére is – mondta Varga Mihály az állami intézményeknek készült elektromos autóflotta átadásáról szóló sajtótájékoztatón.

Hozzátette: célunk, hogy az állami pénzből gazdálkodó intézmények járművei között az elektromos autók aránya 2030-ra elérje a 30 százalékot.Az elektromobilitás térnyerése szempontjából is eredményes és munkával teli év áll mögöttünk – jelentette ki a nemzetgazdasági miniszter. Ennek eredményeként ma Magyarországon a zöld rendszámmal rendelkező, környezetbarát autók száma már meghaladja a 3500-at – közölte. Varga Mihály hangsúlyozta: az infrastruktúra kiépítését illetően az egyik legfontosabb célunk, hogy elektromos járművekkel az ország teljesen átjárható legyen. Hozzátette: a megvalósítás érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium létrehozta az állami tulajdonú e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft.-t, amely már megkezdte az országos lefedettséget biztosító töltőhálózat telepítését. Sokat tettünk továbbá az ösztönző szabályozási környezet megteremtéséért is – hívta fel a figyelmet.
A tárcavezető szólt arról, hogy Magyarországnak, tekintettel a gépjárműgyártás gazdasági súlyára, fontos érdeke, hogy ne maradjon ki az elektromobilitás fejlődéséből. Ennek érdekében a kormány a Jedlik Ányos Terv keretében támogatja a kutatás-fejlesztést és a háttéripar kiépítését is – tette hozzá. A nemzetgazdasági miniszter rámutatott: fontos, új lehetőséget jelent a zalaegerszegi tesztpálya megépítése, hiszen a nálunk működő nemzetközi nagyvállalatok egyre nagyobb hányada hozza Magyarországra a kutatás-fejlesztési tevékenységét is. Varga Mihály közölte: a világ élvonalába kerülhetünk az önvezető és elektromos járművekhez kapcsolódó fejlesztések tesztelési környezetének kialakításával.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.