2018-ban emlékezünk meg Dr. Csizmazia Darab József születésének 100. évfordulójáról. Az elmúlt évtizedek egyik legtermékenyebb szőlőnemesítőjének nevéhez számtalan sikeres - elsősorban rezisztens - szőlőfajta (Zala gyöngye, Bianca, Aletta, Nero) kapcsolódik, amelyeket ma is jelentős területen termesztenek.

A nagy elődről a szőlő-bor ágazat intézményei és szervezetei számos rendezvénnyel kívánnak megemlékezni, ezzel tisztelegve életműve előtt.
A rendezvénysorozat megszervezése érdekében, Dr. Hajdu Edit kezdeményezésére,
2017. augusztus 24-én Szervezőbizottság alakult, amelynek tagjai:
Dr. Májer János (a Szervezőbizottság elnöke NAIK SzBKI)
Dr. Hajdu Edit (NAIK SzBKI)
Koczor Kálmán (MBOSZ elnöke)
Dr. Bóna Lajos (MNE elnöke)
Dr. Bálo Borbála (Szent István Egyetem)
Dr. Váczy Kálmán (Eszterházy Károly Egyetem)
Dr. Fülöp Lajos (Balatonfüred)
ifj. Csizmazia Darab József
Dr. Németh Krisztina (NAIK SzBKI)
Szabó Attila (NAIK SzBKI)
Keresztes József (Kunsági Borvidék Hegyközségi Tanácsa)
A Szervezőbizottság az alábbi rendezvénysorozat megtartását kívánja megszervezni 2018-ban:
- Balatonfüred: megemlékezés Balatonfüred díszpolgáráról, a filatelistáról, bélyegkiállítás, emlékoszlop koszorúzás (2018. tavasz)
- Kecskemét: borverseny rezisztens szőlőfajtákból (2018. április)
- Budapest (FM Darányi terem): tudományos konferencia, emlékkönyv bemutatója és a borverseny hivatalos eredményhirdetése (2018. május)
- Eger: emlékpark kialakítása és megemlékezés (2018. ősz)
A tervezett emlékkönyv szerkesztője: Dr. Hajdu Edit.
A Szervezőbizottság ezúton is szeretné felhívni a szakmai közönség és minden érdeklődő figyelmét a megemlékezés rendezvényeire, a borversenyre és a tervezett programokon való részvételre, ezzel is méltón adózva a nagy nemesítő emlékének.
A Csizmazia Darab József Emlékév Szervezőbizottsága
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.