Borágazati-stratégia egyeztető megbeszélésen vett részt a NAIK Szőlészeti és Borászati Kutatóintézetének Badacsonyi Kutató Állomásán Kiss Eliza, a Földművelésügyi Minisztérium kiemelt borágazati feladatokért felelős miniszteri biztosa és Gyuricza Csaba.

A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója felszólalásában elismerően szólt a Badacsonyi kutatóállomáson folyó munkáról és azokról az elért eredményekről, amelyek kiváló alapot adnak a 2017-es „Furmint évének”. Hangsúlyozta a NAIK által alkotott ernyőszervezet előnyeit, amelyek egy ilyen összetett projektnél mutatkozhatnak meg igazán, hiszen az intézményrendszeren belül minden területen egyszerre áll rendelkezésre – az európai összevetésben is erős – kutatói tudásbázis és a tudatos projektkoordináció. Gyuricza Csaba rövidtávú célként határozta meg egy kísérleti célú, új furmintültetvény létrehozását a Badacsonyi Kutató Állomás területén, amelynek gyakorlati hasznával és jelképes üzenetével egyaránt a „Furmint évét” kívánja elősegíteni a főigazgató.
Kiss Eliza miniszteri biztos külön kitért a furminttal kapcsolatos szakmai feladatok összetettségére, illetve a széleskörű társadalmi ismeretterjesztés fontosságára, ennek kapcsán, a „Furmint éve” kezdeményezés keretein belül egy országjáró rendezvénysorozatot helyezett kilátásba.
Programajánló
Hírek
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Az idei esztendő, 2020 a Növényi Egészség Éve. Ebből az alkalomból a miskolci „Jedlik Ányos” TIT és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, partnerségben a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságával ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdetett tudományos kutatóknak és középiskolai tanároknak. A pályázat céljául tűzték ki, hogy a szakemberek a tágan értelmezett növényi témájú ismeretterjesztés tudományos hátterét és összefüggéseit közérthető módon közkinccsé tegyék.