
A NAIK – Halászati Kutatóintézet saját programokkal, valamint nagyszámú és lelkes táborral vett részt a szarvasi Kacsa-tónál megrendezésre került V. Szarvasi Horgász és Halas Gasztronómiai Napokon. A rendezvény ideje alatt sátrunkban halas témájú foglalkoztatók várták az érdeklődő gyermekeket. Itt a halas színezőtől, a különböző őshonos fajok megismertetését célzó játékos feladványokon át sok mindennel találkozhattak a látogatók. Kihelyezett akváriumainkban őshonos halfajaink közül a ponty, a kecsege és a compó került bemutatásra. Egy interaktív bemutató keretében Boltizár Ottó tudományos segédmunkatárs a halak alapvető anatómiájával ismertette meg az érdeklődőket, valamint Kalmár Mihály halászmester mutatta be, hogyan válik konyhakésszé haltisztítás után a frissen kifogott ponty és afrikai harcsa.

Intézetünk munkatársai szép eredményeket értek el a megmérettetéseken is. Szpisjak Zoltán kísérleti halász egyéniben bizonyult a legjobbnak a Kákafoki-holtágon megrendezett horgászverseny B-szektorában. Hegedűs Zoltán kísérleti halász pedig a legjobb afrikai harcsából készült étellel nyerte el a főzőverseny szakmai zsűrijének elismerését és ezzel együtt a kategóriában az első helyezettnek járó kupát. A programok ideje alatt nem hiányozhatott a HAKI sátrából a halászlé illata sem. A zsűri ítélete szerint csapatunk büszkélkedhetett a legjobb halászlével, és így ebben a kategóriában is sikerült az első helyezettnek járó serleget elnyerni.
forrás: Tóth Flórián
Programajánló
Hírek
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
Az idei esztendő, 2020 a Növényi Egészség Éve. Ebből az alkalomból a miskolci „Jedlik Ányos” TIT és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, partnerségben a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságával ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdetett tudományos kutatóknak és középiskolai tanároknak. A pályázat céljául tűzték ki, hogy a szakemberek a tágan értelmezett növényi témájú ismeretterjesztés tudományos hátterét és összefüggéseit közérthető módon közkinccsé tegyék.