Az idei esztendő, 2020 a Növényi Egészség Éve. Ebből az alkalomból a miskolci „Jedlik Ányos” TIT és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, partnerségben a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságával ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdetett tudományos kutatóknak és középiskolai tanároknak. A pályázat céljául tűzték ki, hogy a szakemberek a tágan értelmezett növényi témájú ismeretterjesztés tudományos hátterét és összefüggéseit közérthető módon közkinccsé tegyék.

Forrás: https://titnet.hu/
A pályázatot három kategóriában – Élet és Tudomány, Természet Világa és Valóság -- lehetett benyújtani, s pályázni csak eredeti, máshol még nem közölt, illetve máshova közlésre be nem küldött cikkel lehetett. A kéziratokat a miskolci „Jedlik Ányos” TIT és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat által felkért zsűri bírálta el.
Az eredmények:
Élet és Tudomány kategória díjazottja: Kisvarga Szilvia (Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ, Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Kutatóintézet) Táplálás és simogatás a növényvédelem szolgálatában című kéziratával.
Valóság kategória díjazottja: Iványi Márton (Agrárminisztérium) A filoxéra mint társadalmi, növényegészségügyi és borágazati kihívás című kéziratával.
Természet Világa kategória:
I. díjas: Máthé Csaba (Debreceni Egyetem TTK Növénytani Tanszék) A növényi sejt dinamikája és gyógyulása című kéziratával;
II. díjas: Fekete Réka (Debreceni Egyetem TTK Növénytani Tanszék) Növényi stopposok – sótűrő növények terjedése a közutak mentén című kéziratával.
A zsűri e kategóriában dicsérettel közlésre javasolta Poór Péter (Szegedi Tudományegyetem, TTIK, BI Növénybiológiai Tanszék) A növények védekezése a sötétben – Mindig aktívak-e az antioxidánsok? című kéziratával.
A zsűri által meghatározott helyezések elnyerői pénzdíjazásban részesülnek.
A projektet a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
A beküldött pályaműveket ezúton is köszönjük, a díjazottkának pedig gratulálunk!
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.