November 20-án, hétfőn a Földművelésügyi Minisztérium háttérintézményeinek vezetői értekezletére került sor a Herman Ottó Intézetben.

Az egybegyűlteket köszöntve Dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az intézmények közötti kapcsolatok erősítésének jelentőségét emelte ki. Dr. Béres András, a Herman Ottó Intézet ügyvezető igazgató helyettese a februári, első találkozás óta történt előrelépésekről tájékoztatta a megjelenteket. Készült egy honlap, amelyre minden intézmény feltöltheti a szabad kapacitásait; igen változatos kínálat alakult ki.Szele-Király Andrea, a Közigazgatási államtitkárság helyettes államtitkára a szakiskolákról beszélt: a 47 agrár-szakképző intézményben 62 helyszínen 21 ezer diák tanul.Az Állami Földekért Felelős Államtitkárság részéről Ugron Ákos Gábor helyettes államtitkár a 22 állami erdőgazdaságról beszélt, amelyekben 5700 munkavállaló dolgozik. A közeljövő lehetőségeként említette, hogy 2021-ben várhatóan vadászati világkiállításnak adhat otthont Magyarország.
Az Agrárgazdaságért Felelős Államtitkárság részéről Szépe Ferenc főosztályvezető az államtitkárság öt háttérintézményét ismertette, ezek az Agrárgazdasági Kutatóintézet, az Agrármarketing Centrum, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ, a Szilvásváradi Állami Ménesgazdaság és a Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok. A Környezetügyért, Agrárfejlesztésért és Hungarikumokért Felelős Államtitkárságot Dr. Rácz András helyettes államtitkár képviselte, aki a tíz hazai nemzeti parkról beszélt. Mint mondta, ez a szervezeti rendszer országos lefedettséget biztosít, ami a védett területek kezelését illeti. Ehhez az államtitkársághoz tartozik az Országos Meteorológiai Szolgálat, a Herman Ottó Intézet és három génmegőrző központ. Az Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Államtitkárság részéről Dr. Bognár Lajos helyettes államtitkár, majd Dr. Oravecz Márton, a NÉBIH elnöke tájékoztatta a résztvevőket. Mint elhangzott, a NÉBIH 53 telephelyen végzi tevékenységeit. „A termőföldtől az asztalig” jelmondat mára kiegészült a fordítottjával is, hiszen a hulladék-kezelés ugyanilyen fontos feladat. Programjaik során nagy figyelmet fordítanak a szemléletformálásra. Az előadásokat kötetlen beszélgetésekkel tarkított szakmai program követte a kiállító intézmények standjai körül; ennek során a NAIK kiadványai és intézeteinek termékei változatlanul igen népszerűnek bizonyultak.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
Közel négyszázmillió forintos uniós támogatás segítségével 19 halastavat alakítottak ki a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) Halászati Kutatóintézetben (HAKI) Szarvason - jelentették be kedden a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.