Intézeti mérnök

Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján
pályázatot hirdet

Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet
Növénybiotechnológiai Főosztály, Növényi Stresszbiológia Csoport

Kutató - Intézeti mérnök

munkakör betöltésére.

A közalkalmazotti jogviszony időtartama:
határozott idejű I. periódus 6 hónap, II. periódus 4 év –ig tartó közalkalmazotti jogviszony

Foglalkoztatás jellege:
Teljes munkaidő

A munkavégzés helye:
Pest megye, 2100 Gödöllő, Szent-Györgyi Albert utca 4.

A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:
DNS, RNS, fehérje munkák (klonozás, genomi DNS kivonás, PCR, Northern blot, qrtPCR, Western blot, IP stb.), növényes munkák (mutánsok ellenőrzése, keresztezése, magfogás, transzformálás stb.); adatok feldolgozása, elemzése, értelmezése; konferenciákon való részvétel; pályázati jelentések írása. A meghirdetett állás a Kutatói Utánpótlást Elősegítő Program része, ezért a munkaidő jelentős hányada képzéssel telik. 6 hónap elteltével lehetőség van 4 év hosszabbításra kölcsönös elégedettség és a PhD képzés vállalásával. Ezután a PhD-képzés követelményeinek is eleget kell tenni.

Illetmény és juttatások:
Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek:

  • Egyetem, Természettudományi- biológus, agrármérnök, molekuláris biológus,
  • Angol nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga,
  • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások),
  • Büntetlen előéletet igazoló 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány Magyar állampolgárság vagy külön jogszabály szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, illetve bevándorolt vagy letelepedett személy. A Fiatal Kutatói Program Megvalósítási tervében szereplő be nem töltött 36. életév

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • korábbi molekuláris, vegyi vagy genetikai területen szerzett tapasztalatok - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • programozói ismeretek előnyt jelentenek - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • molekuláris biológiai ismeretek - 1 év alatti szakmai tapasztalat,

Elvárt kompetenciák:

  • Jó szintű kommunikációs és előadókészség,
  • elkötelezettség PhD fokozat megszerzésére,
  • tudományos érdeklődés ,

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • Szakmai önéletrajz, végzettséget képzettséget igazoló oklevelek másolata, nyelvvizsga bizonyítvány Nyilatkozat, amelyben hozzájárul, hogy a pályázat anyagát és az ehhez kapcsolódó személyes adatait a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A munkakör betölthetőségének időpontja:
A munkakör legkorábban 2020. augusztus 10. napjától tölthető be.

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. július 31.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Dr. Csorba Tibor Levente nyújt, a csorba.tibor@abc.naik.hu-os telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja:

A pályázat elbírálásának módja, rendje:
elektronikusan, online jelentkezéssel kizárólag a https://fiatalkutato.naik.hu weboldalon, regisztrációt követően. a NAIK KUEP 8 program felhívása alapján. A pályázatok beérkezését követően az alkalmas jelentkezőkkel személyes elbeszélgetés alapján döntünk.

A pályázat elbírálásának határideje: 2020. augusztus 3.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
A szakmai tapasztalat nem feltétel, pályakezdők jelentkezését is várjuk. Kérem a jelentkezőt, hogy előzetes kapcsolatfelvétel céljából írjon a csorba.tibor@abc.naik.hu címre.

A KÖZIGÁLLÁS publikálási időpontja: 2020. július 6.

A pályázati kiírás közzétevője a Belügyminisztérium (BM). A pályázati kiírás a munkáltató által a BM részére megküldött adatokat tartalmazza, így annak tartalmáért a pályázatot kiíró szerv felel.

Programajánló

Jelenleg nincs aktuális esemény.