Intézeti mérnök

Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ

a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. § alapján
pályázatot hirdet

Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet
Genetikai Főosztály, Gazda –Patogén Interakció és Mikrobális Genomika csoport

Kutató - Intézeti mérnök

munkakör betöltésére.

A közalkalmazotti jogviszony időtartama:
határozott idejű I. periódus 6 hónap, II. periódus 4 év –ig tartó közalkalmazotti jogviszony

Foglalkoztatás jellege:
Teljes munkaidő

A munkavégzés helye:
Pest megye, 2100 Gödöllő, Szent-Györgyi Albert utca 4.

A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:
Az intézeti mérnök állást a Kutatói utánpótlást elősegítő program 8. keretében hirdetjük meg „Rezisztencia terjedés mechanizmusainak vizsgálata baktériumokban” címmel. A fiatal kutató feladata mobilis elemek (genomi szigetek, plazmidok) géntranszferben játszott szerepének vizsgálata molekuláris biológiai, mikrobiológiai in vivo genetikai és in vitro biokémiai módszerek felhasználásával. A kapott eredményeket publikálni kell. A munkaidő jelentős hányada képzéssel telik. A program 6 hónapig tart, de befejeztével a fiatal kutató szakvezetőjének javaslatára lehetőség van 4 év tovább foglalkoztatásra. Ebben az esetben elvárás a PhD tanulmányok megkezdése, amit a program önköltséges képzés esetén 100%-ban, államilag támogatott képzés estén részmunkaidős foglalkoztatással támogat. Szakmai vezetője Dr. Szabó Mónika.

Illetmény és juttatások:
Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek:

  • Egyetem, Természettudományi- biológus, agrármérnök, biomérnök,
  • Angol nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga,
  • Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások),
  • Büntetlen előéletet igazoló 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány Magyar állampolgárság vagy külön jogszabály szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, illetve bevándorolt vagy letelepedett személy. A Fiatal Kutatói Program Megvalósítási tervében szereplő be nem töltött 36. életév

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Angol nyelvből felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga,
  • molekuláris biológiában, mikrobiológiában, biokémiában való jártasság - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • molekuláris biológiai témában írt diplomadolgozat, cikk vagy TDK dolgozat - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • laboratóriumi gyakorlat - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • bioinformatikai tapasztalat - 1 év alatti szakmai tapasztalat,
  • programozási nyelvek ismerete - 1 év alatti szakmai tapasztalat,

Elvárt kompetenciák:

  • tudományos érdeklődés tanúsítása,
  • elkötelezettség PhD fokozat megszerzésére,
  • elhivatottság, kitartó szorgalom, alaposság, ötletgazdagság,
  • Jó szintű kommunikációs és előadókészség,
  • pontos, megbízható munkavégzés,
  • önálló problémamegoldó képesség,

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • Szakmai önéletrajz, végzettséget képzettséget igazoló oklevelek másolata, nyelvvizsga bizonyítvány Nyilatkozat, amelyben hozzájárul, hogy a pályázat anyagát és az ehhez kapcsolódó személyes adatait a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A munkakör betölthetőségének időpontja:

A munkakör legkorábban 2020. szeptember 21. napjától tölthető be.

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. augusztus 31.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Dr. Szabó Mónika nyújt, a szabo.monika@abc.naik.hu -os telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja:

A pályázat elbírálásának módja, rendje:
elektronikusan, online jelentkezéssel kizárólag a https://fiatalkutato.naik.hu weboldalon, regisztrációt követően. a NAIK KUEP 8 program felhívása alapján. A pályázatok beérkezését követően az alkalmas jelentkezőkkel személyes elbeszélgetés alapján döntünk.

A pályázat elbírálásának határideje: 2020. szeptember 15.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • naik.hu

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
Kérem a jelentkezőt, hogy előzetes kapcsolatfelvétel céljából írjon a szabo.monika@abc.naik.hu címre. A szakmai tapasztalat nem feltétel, pályakezdők jelentkezését is várjuk.

A KÖZIGÁLLÁS publikálási időpontja: 2020. július 6.

A pályázati kiírás közzétevője a Belügyminisztérium (BM). A pályázati kiírás a munkáltató által a BM részére megküldött adatokat tartalmazza, így annak tartalmáért a pályázatot kiíró szerv felel.

Programajánló

Jelenleg nincs aktuális esemény.